دریافت فایل نصب اپلیکیشن نذر اربعین

نیکوکار محترم! شما می توانید نرم افزار(اپلیکیشن) موبایلی #نذر_اربعین را دریافت و از خدمات آن استفاده فرمایید.
♦ خدمات اسکان در اربعین
♦ راهنمای زوار
♦ نذورات
♦ شبکه اجتماعی اربعینی ها
♦ و...
برای دریافت کلیک کنید:

«اربعین» فینال عزاداری هیاتی‌ها است


تاریخ خبر: 1394/06/26

تعداد مشاهده: 5163

هیأتی که برای ظهور برنامه‌ریزی می‌کند، فینال خودش را شرکت در برنامه اربعین بگذارد و هیأت‌ها برای پیاده‌روی اربعین به صورت کاروان از هیأتی‌ها ثبت‌نام کنند و نباید هیأتی باشد که بگوید که به صورت کاروانی برای پیاده‌روی اربعین نمی‌رویم.

به گزارش خبرنگار حلقه وصل از قم، حجت‌الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان در پنجمین همایش هیئت‌های محوری و برگزیده کشور گفت: نمونه برجسته اثر اجتماعی عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) در همایش میلیونی پیاده‌روی اربعین نمود پیاده کرده است، اربعین تبدیل شده است به یک حرکت منطقه‌ای، جهان اسلامی و ان‌شاءالله امسال بیش از پیش به یک حرکت جهادی تبدیل می‌شود.

وی افزود: بدون اینکه اصلا دین و ایمان و اسلام ناب را در نظر بگیرید، به عظمت این حرکت و آثارش دقت کنید، حدود 20 میلیون نفر شرکت کننده، کسانی هستند که هر ساله خطر را قبول کردند و خودشان را به همایش پیاده‌روی اربعین رسانده‌اند و امسال هم خطرات بیشتری را قبول می‌کنند. هیچ وقت دشمنان بشریت چنین نیروی آماده‌ای ندارند و آنها هم یقین دارند که این همه نیروی ما نیست.

این استاد حوزه و دانشگاه در ادامه بیان داشت: از روز اولی که در پیاده‌روی اربعین شرکت کردم و یک رگه جمعیت کنار جاده‌ راه می‌رفتند، می‌گفتم اینطور نمی‌ماند، از همان اول شگفت‌انگیز بود.

حجت‌الاسلام و المسلمین پناهیان در ادامه گفت: از علمای نجف پرسیدم که اربعین را چه کسی راه انداخت، آیا حوزه علمیه نجف توصیه کرده است، گفتند ما خودمان هم نمی‌دانیم، یکی از علمای نجف که در برنامه اربعین فعال است می‌گفت، قبل از اینکه راه زیارت و پیاده‌روی توسط صدامیان و حزب بعث مسدود شود، تعداد کمی حدود هزار یا دوهزار نفر در این برنامه شرکت‌ می‌کردند، با اینکه روایت‌ها را هم بلد بودند.

وی افزود: این عالم بزرگوار همچنین می‌گفت «دیگر علما هم از ما می‌پرسیدند که چه شده است که این خیل عظیم مردم برای پیاده‌روی می‌آیند». اربعین خودجوش‌ترین حرکت طول تاریخ مؤمنین است، از این اتفاق جا نمانید و فقط خدا و افراد بینا و بصیر می‌دانند که این حرکت اربعین چقدر برای ظهور مؤثر است.

این خطیب توانا در ادامه با اشاره به اینکه وقتی از ظهور صحبت می‌شود، اربعین احیا می‌شود گفت: هیأتی که برای ظهور برنامه‌ریزی می‌کند، فینال خودش را شرکت در برنامه اربعین بگذارد و هیأت‌ها برای پیاده‌روی اربعین به صورت کاروان از هیأتی‌ها ثبت‌نام کنند و نباید هیأتی باشد که بگوید که به صورت کاروانی برای پیاده‌روی اربعین نمی‌رویم.

وی خاطر نشان ساخت: مردم بهتر است با هیأت‌ها در برنامه پیاده‌روی اربعین شرکت کنند و نه اینکه خودشان تنهایی بروند و یا با جمعی بروند که در هیأت با هم پخت و پز نشده‌اند، وقتی هیأتی‌ها با هم می‌روند مشکلات را با هم مرتفع می‌کنند.

حجت‌الاسلام و المسلمین پناهیان خطاب به مسئولان هیأت‌‌های حاضر در جلسه گفت: اگر منزل خودتان روضه بگیرید، خادمان هیأت می‌گویند برویم خانه حاجی روضه است و برای خودشان ضرورت می‌دانند.

وی در ادامه گفت: اباعبدالله الحسین(ع) انگار اربعین روضه گرفته است و می‌گوید، هیأتی‌ها بلند بشید و بیایید. خواهرم زینب برمی‌گردد کربلا، دوست دارم باشید، آقا از زینب کبری(س) اینطوری می‌تواند تشکر کند که بگوید زینبم نگاه کن، این ثمرات تازیانه‌هایی است که خوردی، آرام باش خواهرم.

این خطیب دانشمند با اشاره به اینکه زائران پیاده‌روی می‌روند که حضرت ‌زینب(س) را آرام کنند، افزود: ریشه تاریخی این جریان را بگویم، لحظه‌ای که می‌خواستند از کربلا اهل‌بیت(ع) را ببرند، در روایتی است که حضرت زینب کبری(س) نگاهی به امام زین‌العابدین(ع) کردند و دیدند امام(ع) بدن‌های قطعه‌ قطعه را نگاه می‌کنند و نزدیک هست که جان از بدن مبارکشون جدا شود. حضرت زینب کبری(س) آمد و خبر شما زائران اربعین را اعلام کرد، صدا زد عزیز برادرم اینطور نگاه نکن به این کشته‌ها و سرزمین، اینجا روزی محل زیارت عاشقان خواهد شد.

وی در پایان به زائران پیاده‌روی اربعین گفت: ما که پیاده‌روی اربعین می‌رویم کاری نمی‌کنیم، پیاده‌روی می‌روید بگویید می‌خواهم یک قدم برای امام حسین(ع) بردارم و قدم بدارید و بگویید نشد و آخرش هم نمی‌شود، ولی دلتون خوش است که یک قدم برداشته‌اید.