دریافت فایل نصب اپلیکیشن نذر اربعین

نیکوکار محترم! شما می توانید نرم افزار(اپلیکیشن) موبایلی #نذر_اربعین را دریافت و از خدمات آن استفاده فرمایید.
♦ خدمات اسکان در اربعین
♦ راهنمای زوار
♦ نذورات
♦ شبکه اجتماعی اربعینی ها
♦ و...
برای دریافت کلیک کنید:

تمهیدات ویژه عراق برای پذیرایی از زائران اربعین


تاریخ خبر: 1394/08/13

تعداد مشاهده: 5161

وزیر امور جهانگردی عراق با توجه به شروع گسترش تمهیدات فی ما بین با ایران برای پذیرایی بهتر از زائران حسینی، گفت: نیازمند افزایش حمایت‌های زیر ساختی در حوزه‌های مخابراتی و بهداشتی هستیم

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، «عادل فهد شرشاب» تصریح کرد: خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران با درک صحیح و عمیق از معادلات انسانی و با نیتی خیرخواهانه به مسائل نگریسته و نگاهی فراتر از قواعد مرسوم مرزی میان کشورها نسبت به خواهران و برادران کشور همسایه خود دارد.

 

وزیر جهانگردی و امور گردشگری عراق تاکید کرد: حسن برخورد و نگاه انسانی مقام‌های ایرانی در دیدارهای مشترک و تعاملات فی ما بین کاملا مشهود بوده و دارای تاثیری حائز اهمیت در روابط بین دو کشور است.

 

وی درباره حضور شیعیان و علاقه‌مندان ایرانی اهل بیت(ع) در همه ایام سال به ویژه مناسبات‌هایی همچون اربعین حسینی که به عراق سفر می‌کنند، خاطر نشان کرد: امیدواریم در سال جاری با همکاری مشترک میان مقام‌های مسئول در تهران و بغداد، بتوان بهتر از سال گذشته از زائران پذیرایی کرد.

 

شرشاب تصریح کرد: از هم اکنون انجام هماهنگی‌ها، تسهیل در امور و ایجاد برخی تمهیدات در حوزه‌هایی همچون ارتباطات تلفنی، اسکان زائران، امور بهداشتی و غیره در حال انجام است.

 

این مقام عالی‌رتبه عراق در ادامه متذکر شد: تلاش‌های بغداد در زمینه تسهیل خدمات‌دهی به زائران در ایام خاص و پرحضور شیعیان منوط به افزایش کمک‌های ایران است.

 

وی خاطر نشان کرد: با توجه به رویدادهای دهه اخیر عراق به ویژه تخریب‌های صورت گرفته از سوی گروه‌های تروریستی بسیاری از زیر ساخت‌ها همچون بخش‌های مخابرات،‌ آب و برق، حمل  و نقل جاده‌ای، امور بهداشتی و  غیره، با خسارت‌های سنگینی مواجه شده که ترمیم و بازیابی آنها نیازمند همکاری‌های جدی فی ما بین است.

 

وی در همین رابطه افزود: با توجه به دیدارها و گفت‌وگوهای مشترک و سازنده‌ای که میان مقام‌های مسئول دو کشور ایران و عراق صورت گرفته، امیدهای خوبی برای بهبود در حوزه‌های فوق وجود دارد